Tybetańska metoda uzdrawiania =Świadomość duchowa

霊気 REIKI to datująca się sprzed kilku tysięcy lat tybetańska metoda aktywizowania uniwersalnej energii życiowej i  samouzdrawiania nią swego organizmu, a także innych istot. Utrzymywana była przez tysiąclecia w tajemnicy. Pięknie pomaga w uzdrowieniu ciała
i duszy. Przywraca przytomność umysłu i pomaga zobaczyć i doświadczyć Kim Jestem na prawdę i o co mi chodzi? Znak reioznacza w języku japońskim „ducha” lub „duszę”, natomiast znak kijest pojęciem znacznie szerszym. Może oznaczać m.in.: „serce jako uczucie”, „umysł”, „nastrój”, „energię”. W słowie, reiki jest odpowiednikiem chińskiego qi czyli energii życiowej przenikającej wszechświat.

Od początków naszej cywilizacji poszukiwano odpowiedzi na pytania Kim Jestem? Dlaczego takim Jestem, i co z tego wynika? Czy możemy być wiecznie zdrowi i młodzi skoro jesteśmy częścią Boskiego planu? Dokąd zdążamy, a co najważniejsze skąd pochodzimy? Poprzez tysiąclecia wykształciło się wiele religii i filozofii religijnych oraz systemów filozoficznych do odkrywania odpowiedzi na te pytania. Prowadzą one wszystkie do Światła ukrytego w naszym wnętrzu połączonego z Boskim Universum.  Reiki możemy zaliczyć do takich metod, a jednocześnie cudownego systemu prowadzącego nas wprost do odpowiedzi i Źródła. Jest to holistyczny system oddziałowujący na ciało fizyczne i mentalne, a także na w sferze ciał subtelnych. Reiki właściwie przekazane, z całą starannością i uważnością zgodnie
z pierwotnymi przekazami  świętych tybetańskich zapisów porządkuje i harmonizuje energię wewnętrzną człowieka, wznosząc ją do wyższej częstotliwości. Kieruje Uniwersalną energię bezpośrednio do pól energetycznych i czakr, przywracając harmonię całego organizmu. Prowadzi do usuwania blokad energetycznych i swobodnego przepływu uniwersalnej energii. Terapeucie pozwala w sposób świadomy i precyzyjny sterować uniwersalną energią. System Reiki jest też systemem etycznym i szanującym wolę drugiego człowieka, co niestety nie zawsze  jest udziałem nowoczesnych uproszczonych technik pracy z energią. Reiki dzięki wielkiej skuteczności i prostocie jej stosowania oraz możliwości łączenia jej z innymi terapia jest dla mnie cudownym instrumentem przekazywania uzdrawiającego uniwersalnego kwantu światła. W krajach europejskich, takich jak Wielka Brytania, Francja, Niemcy spotykamy dość powszechnie łączenie zabiegów Reiki z innymi konwencjonalnymi terapiami w szpitalach i przychodniach. Osobiście też miałam okazję przekonać się o pięknej współpracy medycyny konwencjonalnej z terapeutami Reiki w Wielkiej Brytanii i Niemczech. Niestety w Polsce ten szlak dopiero jest przecierany.
Praenergia
W literaturze wedyjskiej energia ta określana jest jako jiva (dziwa), tj. wyższa energia, siła witalna, siła życia, zasada anty materialna. Ks. prof. Kazimierz Sedlak określił tę moc mianem bioplazma, a Bhagawan Sri Satia Sai Baba zwykle mówi o tej energii jako o Sakti, czyli sile, mocy, boskiej energii, boskiej sile od której wszystko pochodzi.Przejaw Najwyższej Inteligencji, Absolutu-BOGA. Praenergia wyraża się w Świetle-Światłości, Dźwięku-Słowie. Energia=mc2. Wszechświat jest jedną wibrującą energia. Podstawą wszystkich bytów jest Energia. Zmiana postrzegania świata z materialnego na wibrującą wszech energię pozwala odczuć zmianę właściwości fizycznych otaczającego nas świata i nas samych. Podlegamy Universalnemu Prawu Rezonansu -Każda myśl, czy to pozytywna, czy negatywna wtwarza Pole Rezonansowe i wszystko, co współdrga z tym polem rezonansowym zostanie niechybnie przyciagnięte do twego życia. POLE ISTNIEJE !! Czasopismo Nature 1986 r.Tom 322. Gregg Bradden zadaje pytanie:czemu tego nie ogłoszono na świecie? rosyjski uczony, Poponin zadał pytanie-Jakie oddziaływanie wzajemne ma materia, z której jesteśmy zbudowani, DNA, materia z której składa się Wszechświat, fotony atomów?  Chodzi o bardzo głęboko sięgającą sprawę? Próżnia jest pojęciem mylącym- jest wypełniona informacjami w postaci energii. Profesor Fritz Albert Popp odkrył, że duża część  komunikacji w DNA i poza DNA zachodzi dzięki światłu przez Biofoton. Ludzkie DNA za pomocą małych cząsteczek światła zwanych biofotonami wpływa bezpośrednio na materiał zbudowany z atomów.

Po raz pierwszy w warunkach laboratoryjnych udowodniono zachodniej nauce, to co głosi większość prastarych tradycji duchowych:HearthMath Institute odkrył, że wytworzone przez serce pola elektryczne i magnetyczne komunikuje się z naszymi organami i komórkami oraz światem zewnętrznym. Mózg wytwarza pole elektromagnetyczne ale serce wytwarza pole elektryczne 100 razy silniejsze, magnetyczne 5000 razy większe. 
Gdy badano to dalej odkryto, że elektromagnetyczne pole emitowane przez serce sięga poza przestrzeń ciała na wiele metrów a nawet dalej niż przypuszczamy

HearthMath Institute odkrył, że wytworzone przez serce pola elektryczne i magnetyczne komunikuje się z naszymi organami i komórkami oraz światem zewnętrznym. Serce z kolei swoją siłę otrzymuje -z ważnej przyczyny- dzięki naszym myślom przetransformowanym na przekonani. Gdy czujemy coś,mamy emocje,  wytwarzamy w sercu fale elektromagnetyczne, które sięgajądaleko poza nas i przyciągają podobne do podobnego + do +. Dlatego tak ważne jest to, co myślimy, jakie mamy intencje i emocje. To wszystko jest energią. I o tym móię na zajęciach, to staram się przekazać i pomóc świadomie żyć.

Jesteśmy częścią Wszechświata i oddziałowujemy na niego poprzez nasze ciało, myśli, pole elektromagnetyczne- DNA ma bezpośredni wpływ na elementy atomów. Przenika nas kosmiczna energia.Pole Kwantowe/ Pole MatriX/ Eteryczne/Boska Matryca/ Źródło/ Kronika Akaszy. Seria prób wspiera i stwarza podwaliny teorii, że istnieje pole kwantowe, które łączy Wszystko ze Wszystkim.
Kluczowe dla naszego istnienia jest wpółgrać z tą energią, korzystać z jej dobrodziejstw. I takie przeznaczenie ma praca z energią REIKI.

Reiki dzięki wielkiej skuteczności i prostocie jej stosowania oraz możliwości łączenia jej  z innymi terapiami jest cudownym instrumentem przekazywania uzdrawiającego uniwersalnego kwantu światła. Reiki to uzdrawianie na poziomie fizycznym i duchowym, to osiąganie wyższej świadomości duchowej. Poprzez Reiki stajemy się człowiekiem związanym z duszą i Wyższym Ja (Bogiem) świadomie i przytomnie prowadzimy swoje ziemskie sprawy.

REIKI USUI SHIKI RYOHO

Prowadzę:

Uzdrawiające zabiegi Reiki

Kursy I, II i III Mistrzowskiego stopnia

Pojęcie Reiki we współczesnych czasach jest znane dzięki twórcy metody leczenia Mikao Usui, która nazywa się Usui-reiki-ryōhō (jap. 臼井靈氣療法, Usui-reiki-ryōhō?). Jest to system-metoda leczenia za pomocą uniwersalnej energii życiowej.

 

  • Kurs Reiki I poszerzony o aspekty pracy kwantem Boskiej energii

Podczas nauki REIKI u 3 MistrzówLuzacki, a później podczas własnej praktyki zrozumiałam, jak ważne jest przygotowanie ucznia do pracy z universalną energią. Opracowałam autorski program, którego przerobienie jest konieczne w moim przekonaniu do pracy z energią Reiki już na I stopniu. W programie zawarte jest omówienie aspektów: Etyka pracy duchowej (brak presji na siebie i innych, szanowanie woli drugiego człowieka, prowadzenie praktyki i uzdrawiania wyłącznie za zgodą pacjenta, wytyczenie określonych i bezwzględnych granic w ingerowanie pola energetycznego drugiej istoty (wypadek tylko usprawiedliwia, uzdrowienie relacji, wolność duchowa w nauce). BHP w pracy duchowej (oczyszczanie, praca z podświadmością, złogi, blokady, autodestrukcje z rodziny, społeczne, karmiczne). Informacja na temat harmonizacji półkul ( LŻ, dr S. Bukowski – PCE). Prawo karmy. Intencje (LŻ, Wędrówka dusz M.Newton). Analiza Rozwoju Duchowego (LŻ).  Podnoszenie samooceny (Ja Niwiński). Praca z światłem – etapy do pełnego rezonansu. Informacja o relaksacji, oddech, wizualizacja,  modlitwa, medytacja rozświetlanie siebie potem innych).

Drugiego dnia prowadzę właściwy kurs Reiki i nie więcej aniżeli dla 5 osób. To też ma swoje znaczenie, by nauczyć autentycznej pracy z energią

  •  Kurs Reiki II stopnia poszerzony o: Uzdrowienie Relacji z Bogiem, relaks i medytacje

W swojej praktyce na Kursie II stopnia uczę autentycznej pracy z energią, jej odczuwaniem, doświadczaniem, przesyłaniem i sterowaniem energią w sposób świadomy i duchowy z zachowaniem wszystkich norm etycznych. W swojej praktyce dostrzegłam i zrozumiałam, że kluczowe jest przed inicjacją II stopnia Reiki uzdrowienie relacji z Bogiem i tak prowadzę swoje zajęcia, aby po kursie uczestnik autentycznie umiał pracować i doświadczać cudownej energii Universum
i identyfikować się z nią.  Uzyskanie II Stopnia Reiki umożliwia pracę uzdrawiającą
w szerszym aspekcie. W Niemczech, Anglii już na tym poziomie lekarze, przychodnie i szpitale korzystają z wsparcia terapeutów Reiki. Za pomocą trzeciego
i drugiego symbolu można samemu przrabiać swoje autodestrukcje i nieprzepracowaną karmę. Można Uzdrawiać na odległość.REIKI to inaczej dostrojenie do Boskich częstotliwości. W czasie inicjacji do drugiego stopnia, osoba dostrajana jest do słynnych trzech znaków Reiki. Ponieważ praca z energią Reiki i symbolami to praca na poziomie intencji, głębokiej myśli i energii nie wyobrażam sobie dziś pracy z nią bez uzdrowienia czystości intencji w rozwoju duchowym i uzdrowienia relacji z Bogiem.

Podczas warsztatów pomagam w nauce afirmacji, koncentarcji i medytacji.

Medytujemy  co chcemy robić i dlaczego,  medytujemy KIM JESTEM, Medytujemy co jest najbardziej właściwe i dlaczego, Medytujemy dlaczego chcemy rozwijać się duchowo, MEDYTACJA ciszy – Intencje, słuchanie. Medytujemy przed warsztatem, pracą. Omawiam Metody pracy światłem ( Reiki, Huna, Teta Healing, Dwupunkt,Ayurveda, Kalendarz Majów)

  • Kurs Reiki III Stopnia - Mistrz Uzdrowiciel i Mistrz Nauczyciel

Po pierwszych dwóch stopniach przeprowadzonych w ten sposób, jak wyżej opisano, jest to już czysta przyjemność nauki pracy z symbolem Mistrzowskim, nauki o nauce innych
i uzdrawianiu. Przekazuję też bezcenną wiedzę o schematach i błędach, na które należy zwrócić uwagę (moja praktyka i doświadczenie u kolejnych nauczycieli). Omawiam głębiej aspekty podświadomości, ego, intencji i umysłu. Przechodzę na koniec do duszy i drogi do niej poprzez pracę z symbolami Reiki. Omawiam możliwości pracy oczyszczania schematów, intencji i karmicznych spraw za pomocą symboli Reiki. Kiedy przychodzi uczeń po stopniach przerobionych z poszerzonymi aspektami jest to po prostu droga światła. Dla osób, które tego nie przerobiły mam opracowany program, który to uwzględnia.

Na koniec Dobra Wiadomość:        Tyko BÓG jest doskonały.

Wystarczy BYĆ w Obecności - płynie Energia - Czujemy Wszystko, co i jak należy robić. Stajemy do przekazu energii oczyszczeni, rozświetleni. 

Praktykując autentycznie (uczymy się techniki: to tak,jak jazda samochodem, im częściej jeździsz, tym lepszym jesteś kierowcą), universalna energia przez nas po prostu płynie, a Ty jesteś tylko uważnym słuchaczem i przekazicielem. To wystarczy. Wyświetlają ci się podpowiedzi.LuzackiZaczynasz uzdrawiać siebie i otoczenie. Po prostu. I masz cudowne istoty wokól. Odpadają toksyczne związki i sprawy. Jesteś Szczęśliwa. Jesteś Szcześcliwy.Jesteś uzdrowiona/y. Jesteś wdzięczny/a za wszystko. Dostrzegasz cudowność swego istnienia i swoje możliwości. Koncentrujesz się na dobrym.